fot. fot. www.facebook.com/Qulturalne-bierzmowanie

„Qulturalne Bierzmowanie” dla młodych

Artyści, wspólnoty oraz duchowni zapraszają na spotkanie w ramach inicjatywy „Qulturalne Bierzmowanie”. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Maryja oraz TV Trwam.

„Qulturalne Bierzmowanie” to inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Idea zrodziła się w marcu 2020 roku z zamysłu grupy muzyków chrześcijańskich.

„Spotkania organizowane w poszczególnych dekanatach mają pokazać młodym ludziom świadectwo życia z Bogiem, uświadomić, że tylko On jest odpowiedzią na najważniejsze pytania i wskazać, że wspólnoty działające na ich terenie są szansą dalszej formacji po przyjęciu bierzmowania” – wyjaśniają organizatorzy.

Akcja zyskuje poparcie księży biskupów i coraz większe zainteresowanie ze strony muzyków.

Podczas comiesięcznych spotkań online powstała ogólnopolska grupa składająca się ze wspierających inicjatywę zespołów, katechetów i kapłanów.

„Spotkania są bezprecedensową okazją do współpracy i dzielenia doświadczeniami. Są także umocnieniem do działania, bo pozwalają ich uczestnikom wierzyć, że to, co robią, ma dobry kierunek i może pomóc otworzyć młode serca na miłość Boga” – informują organizatorzy.

Pomysł powstał w związku z bieżącymi problemami, z jakimi musi zmagać się dzisiejsza młodzież.

Jako rodzice, nauczyciele i katecheci mamy świadomość, że dzisiejsze dzieci funkcjonują przez pryzmat multimediów oraz słuchają dużo muzyki. Dlatego, aby wywrzeć na nich wrażenie, potrzebujemy formy dopasowanej do młodego odbiorcy” – mówi Emil Niedziński z zespołu „Dlatego”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl