fot. pixabay

PSP: Ostatniej doby doszło do 437 pożarów; zginęły trzy osoby, a dziesięć zostało rannych

Ostatniej doby doszło do 437 pożarów, w których zginęły trzy osoby, a dziesięć kolejnych zostało rannych – przekazała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że ostatniej doby strażacy interweniowali 1668 razy, z czego 437 zdarzeń dotyczyło pożarów, a 1101 tzw. miejscowych zagrożeń. 130 alarmów było fałszywych.

Do najtragiczniejszych zdarzeń doszło w środę m.in. w jednym z bloków w Ciechanowie (Mazowieckie). W pożarze mieszkania zginęły dwie osoby. Jedna osoba zginęła także w pożarze kamienicy przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie.

Z danych PSP wynika również, że ostatniej doby 16 osób zmarło, a 120 zostało rannych w wyniku tzw. miejscowych zagrożeń.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl