fot. Radio Maryja

Prognoza bez zmian: w Polsce ciepło, ale deszczowo

Jak informuje IMGW, Europa Północna, Wyspy Brytyjskie oraz krańce północne Europy Centralnej i Zachodniej znajdować się będą pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą słabe wyże.

Polska będzie na skraju niżu znad południowej Norwegii, w strefie pofalowanego frontu chłodnego, który będzie stopniowo przemieszczać się od północnego zachodu do centrum kraju. Napłynie nieco cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

Na południu i w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie i zachodzie kraju po południu także burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, zwłaszcza w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Kujawach. Temperatura maksymalna od 20 st.C na wybrzeżu, około 25 st.C w centrum, do 28 st.C na południu kraju. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy w kraju, zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko początkowo, na południowym wschodzie kraju małe. Miejscami przelotne opady deszczu, a od Suwalszczyzny, przez centrum kraju, po Ziemię Lubuską także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 15 st.C na północnym wschodzie do 19 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP

drukuj