fot. PAP/EPA

Prezydent Turcji do szefa ONZ: Izrael musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności przed sądami międzynarodowymi za zbrodnie wojenne

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, powiedział we wtorek sekretarzowi generalnemu ONZ, Antonio Guterresowi, że „Izrael musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności przed sądami międzynarodowymi za zbrodnie wojenne, które popełnił w Strefie Gazy” – poinformowało biuro tureckiego prezydenta.

Według Ankary w rozmowie telefonicznej przed zaplanowanym na środę posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Strefy Gazy, prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział szefowi ONZ, Antonio Guterresowi, że „Izrael w dalszym ciągu lekkomyślnie depcze prawo międzynarodowe, prawa wojenne i międzynarodowe prawo humanitarne na oczach społeczności międzynarodowej”.

Biuro tureckiego prezydenta stwierdziło, że Recep Tayyip Erdogan i Antonio Guterres omówili „oczekiwania społeczności międzynarodowej dotyczące bezprawnych ataków Izraela, kwestie dostępu pomocy humanitarnej do palestyńskiej enklawy oraz wysiłki na rzecz trwałego pokoju”.

Turecki prezydent dodał, że niedawna wizyta Antonio Guterresa przy bramie granicznej na przejściu w Rafah między Egiptem a Strefą Gazy pomogła w zwróceniu uwagi społeczności międzynarodowej na trudną sytuację Palestyńczyków.

Prezydent Turcji już wcześniej potępił izraelskie działania w Strefie Gazy, a ataki armii izraelskiej na Palestyńczyków nazwał ludobójstwem i oskarżył Izrael o bycie „państwem terroru”.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl