fot. PAP/EPA

Premier M. Morawiecki: Jestem pewny, że J. Wojciechowski będzie dobrze reprezentował interesy rolników

Teka komisarza ds. rolnictwa w polskich rękach, to wielki sukces negocjacyjny i ogromna odpowiedzialność za budżet ponad 300 mld euro; jestem pewny, że Janusz Wojciechowski będzie dobrze reprezentował interesy rolników – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek odbyło się drugie wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego w PE. Jak poinformowało źródło unijne w Parlamencie Europejskim, Wojciechowski dostał tym razem zielone światło od koordynatorów komisji rolnictwa PE na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa.

Szef rządu ocenił we wpisie na Twitterze, że teka komisarza ds. rolnictwa w polskich rękach to „wielki sukces negocjacyjny i ogromna odpowiedzialność za budżet ponad 300 mld euro”.

„Jestem pewny, że Janusz Wojciechowski będzie dobrze reprezentował interesy rolników. Nie ma uczciwej konkurencji bez równych dopłat w całej UE” – podkreślił premier.

Pierwsze wysłuchanie Wojciechowskiego w PE odbyło się w ubiegłym tygodniu. Koordynatorzy grup politycznych z komisji rolnictwa PE nie dali mu wówczas jednak zielonego światła. Europosłowie zadali Wojciechowskiemu dodatkowe pytania na piśmie. Odpowiedzi Wojciechowskiego nie przekonały przedstawicieli grup politycznych, którzy w poniedziałek opowiedzieli się za zorganizowaniem kolejnego wysłuchania.

Odbyło się ono we wtorek przed południem. Ponowne wysłuchanie Wojciechowskiego zostało uznane przez część europosłów za bardziej konkretne niż to z ubiegłego tygodnia. W swoim wystąpieniu zamykającym polski kandydat na komisarza UE ds rolnictwa obiecywał stanowcze działania.

PAP

drukuj