PAP/Lech Muszyński

Premier M. Morawiecki: AGD to branża, w której święcimy sukcesy w całej Europie

AGD to branża, w której święcimy sukcesy w całej Europie – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził firmę Amica we Wronkach (woj. wielkopolskie).

Łącznie w całej Amice pracuje cały czas około 3 tys. ludzi – mamy tutaj połączenie pracy człowieka z postępującą automatyzacją, z innowacyjnością, z tym co nazywamy przemysł 4.0.” – mówił w czwartek szef rządu.

Dodał, że Amica, właściciel wielu znanych marek, to firma, „która tworzy potęgę polskiego przemysłu AGD”.

Jest to branża, w której święcimy sukcesy w całej Europie” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę, że zakład we Wronkach wchodzi odważnie w obszar rewolucji 4.0, jednocześnie „łoży środki, przy wsparciu również państwa polskiego, na kształcenie polskich piłkarzy po to, żeby polska piłka była co najmniej tak znana na świecie, jak Robert Lewandowski, który stąd wyszedł”.

Premier przypomniał, że rząd zobowiązał się pomóc w rozwoju tzw. skills lab, czyli nowoczesnego laboratorium szkoleniowego dla młodych piłkarzy.

Zainwestujemy tutaj co najmniej 20 mln zł w to, żeby nasza młodzież kształciła się w najnowocześniejszych warunkach” – powiedział szef polskiego rządu.

Zawodowa piłka nożna to dzisiaj (…) rosnąca gałąź gospodarki całego kraju, a więc dla nas bardzo ważna” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj