fot. PAP/Tomasz Gzell

Powraca sprawa przyznania szefowi Biedronki wysokiego odznaczenia

Powraca kontrowersyjna sprawa przyznania potajemnie przez MSZ szefowi Biedronki – Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, o czym poinformowały media.

Poseł Maciej Małecki z PiS skierował interpelację do premier Ewy Kopacz. Pyta w niej m.in. o szczegóły i uzasadnienie potajemnego wręczenia odznaczenia oraz powody zmiany pierwszego terminu uroczystości.

Polityk zwraca uwagę na oburzenie i protesty pracowników i dostawców sieci. Chodzi o skandaliczne warunki pracy i traktowanie pracowników. Poseł przypomina też, że to właśnie rząd PO-PSL jest przeciwny opodatkowaniu wielkich sieci handlowych, które wypierają krajowych przedsiębiorców.

– Kilka dni temu do opinii publicznej przedostały się informacje o tym, że w zaciszu rządowych gabinetów został przyznany order – Krzyż Kawalerski – człowiekowi, który był odpowiedzialny za sposób, w jaki byli traktowani polscy pracownicy sieci hipermarketów Biedronka. Polacy mają prawo wiedzieć, czy według premier Ewy Kopacz osoby nagradzane najwyższymi odznaczeniami państwowymi w Polsce powinny cieszyć się nieposzlakowaną opinią i czy dla premier polskiego rządu nie ma to żadnego znaczenia? Przypominam jednocześnie, że przyznanie orderu szefowi Biedronki jest kolejnym niezrozumiałym gestem polskiego rządu wobec tej sieci hipermarketu – powiedział poseł Maciej Małecki.

Przypomnijmy, że eksperci ds. mediów wycenili na ponad 7 mln zł promowanie w telewizji przez premier Ewę Kopacz sieci Biedronka.

RIRM

drukuj