Polska w obszarze podwyższonego ciśnienia

Jak informuje IMGW północno-zachodnia i południowo-wschodnia Europa jest w zasięgu niżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje wyż rozciągający się od Atlantyku, przez środkową Europę po północno-zachodnią Rosję. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i na północy okresami duże. Na krańcach wschodnich miejscami przelotne opady deszczu, niewykluczone burze. Słaby deszcz możliwy wieczorem na Pomorzu Zachodnim.

Temperatura maksymalna od 20 st., 23 st. na wschodzie kraju oraz lokalnie nad morzem do 26 st. w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu zachodnim okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

 

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl