fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Prof. E. M. Garcia: Wprowadzenie ideologii gender jest obecnie przedmiotem wszystkich starań hiszpańskiego rządu

Wprowadzenie ideologii gender w każdym obszarze życia społeczeństwa jest obecnie bezpośrednim przedmiotem wszystkich starań hiszpańskiego rządu. Dla nich to jest najważniejsza sprawa w rządzeniu. W minionym tygodniu agencje rządowe odpowiedzialne za certyfikowanie studiów uniwersyteckich zobowiązały nas do tego, że aby móc nadawać stopnie naukowe – musimy uczyć przedmiotu związanego z ideologią gender – wskazał prof. Enrique Martínez Garcia, wykładowca na Universitat Abat Oliba CEU w Barcelonie, podczas międzynarodowego kongresu na WSKSiM w Toruniu.

Prof. Enrique Martínez Garcia wykładający na barcelońskim uniwersytecie podkreślił, że hiszpański rząd restrykcyjnie dąży do wprowadzenia ideologii LGBT w całym kraju.

– Wprowadzenie ideologii gender jest obecnie bezpośrednim przedmiotem wszystkich starań hiszpańskiego rządu. Dla nich to jest najważniejsza sprawa w rządzeniu. To jest zadanie wprowadzenia ideologii gender w każdym obszarze życia społeczeństwa, zarówno na poziomie rządowym, jak i na poziomie regionalnym – zaznaczył profesor.

Gość toruńskiego sympozjum mówił, iż główne działania prowadzone są w obszarze edukacji.

– Na poziomie szkół widać wyraźnie nacisk na to, żeby wprowadzać ideologię i kontrolować jej aplikowanie. Czuwa się nad procesem jej wdrażania. Teraz zmiana polega na tym, że ta ideologia wchodzi na uniwersytety. W minionym tygodniu agencje rządowe odpowiedzialne za certyfikowanie studiów uniwersyteckich zobowiązały nas do tego, że aby móc nadawać stopnie naukowe – musimy uczyć przedmiotu związanego z ideologią gender. Inaczej nie będziemy mogli nadawać stopni. To się stało teraz, w minionym tygodniu – akcentował.

Wykładowca zwrócił uwagę, że w Hiszpanii pojawiają się odważne postawy sprzeciwu konkretnych osób, zarówno w szkołach, jak i na uniwersytetach, ale niestety są to nieliczne głosy.

– Mogę tylko wspomnieć o przypadku, w którym jedna z pań profesor, za to, że w jednym z wykładów wypowiedziała się przeciwko ideologii gender, została – na katolickim uniwersytecie – zwolniona z pracy. Słychać też odważne głosy w społeczeństwie, wypływają one głównie z rodzin. Chcielibyśmy jednak usłyszeć głos tych, którym powierzono pieczę nad innymi, autoryzowanych do takich wypowiedzi, aby podkreślić, że jesteśmy za porządkiem naturalnym związanym z rodziną i przeciwko ideologii gender. Z moją rodziną powiedzieliśmy sobie na wspólnym spotkaniu, że pomimo tego, co ma miejsce na zewnątrz, my chcemy iść za tym, co wskazuje Chrystus. Chociaż może to oznaczać utratę miejsca pracy – oznajmił prof. Enrique Martínez Garcia.

Z przykrością stwierdził, że duchowni, w tym hiszpański Episkopat – nie wypowiadają się nt. niebezpieczeństw ideologii gender.

– Myślę, że wiele wiernych świeckich, wiele rodzin katolickich w Hiszpanii, czuje się zdezorientowanych i bez osłony – wskazał wykładowca hiszpańskiego uniwersytetu.

***

Prof. Enrique Martínez Garcia był gościem XII Międzynarodowego Kongresu „Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej – szanse i zagrożenia”, który w dniach 22-23 listopada odbywał się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wygłosił wówczas wykład zatytułowany: „Chrześcijaństwo a tożsamość narodowa w Hiszpanii [zobacz]. 

 

radiomaryja.pl

drukuj