fot. polskiewartosci.pl

Świąteczna akcja „Paczka na Kresy”

Polska nie zapomina o swoich rodakach. Jednym z dowodów na to jest świąteczna akcja „Paczka na Kresy”. Tak dużego zainteresowania inicjatywą, jak w tym roku, nie spodziewali się sami organizatorzy.

Produkty spożywcze i chemia domowa to właśnie te rzeczy przekazywane są rodzinom – głównie polskim, ale nie tylko – mieszkającym na Litwie oraz na Białorusi, w ramach akcji „Paczka na Kresy”.

– Jestem pełen radości i nadziei, bo każdy wyjazd na Wschód, właśnie w takim celu, jest takim doświadczeniem swoistych rekolekcji, doświadczeniem bycia z wolontariuszami, z ludźmi młodymi. To zawsze ogromnie pomaga – mówił Cezary Jurkiewicz, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Organizatorem akcji jest Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”. Inicjatywę wspiera Polska Fundacja Narodowa, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie. Zainteresowanie akcją przerosło ich oczekiwania.

– Nam się nie zdarzyła sytuacja taka, podczas wielu lat, żebyśmy nie trafili mniej więcej chociaż w okolice, ale to co się stało tym razem to szok. Szok i ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w zbiórce – zaznaczył Cezary Jurkiewicz.

Do tej pory spakowanych zostało 1250 paczek. Dużo pracy jeszcze przed nami – mówił przedstawiciel Polskiej Fundacji Narodowej.

– Prosimy o pomoc, zostało nam dużo do spakowania. Jeszcze we wtorek i czwartek od godz. 15.00 chcemy pakować resztę. Warszawa, ul. Alpejska 16 – apelował Cezary Jurkiewicz.

W tym roku na Litwę ze świątecznymi paczkami pojedzie 130 osób, z kolei 40 uda się na Białoruś.

TV Trwam News

drukuj