MRPiPS zachęca samorządy do skorzystania z programu „Senior plus”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca samorządy do skorzystania z programu „Senior plus”. Do rozdysponowania jest 80 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na tworzenie i utrzymanie dziennych domów i klubów dla osób starszych.

Nowa edycja programu ruszyła pod koniec listopada. Samorządy mogą składać wnioski jeszcze przez niecały miesiąc – podkreślił na antenie Radia Maryja wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

– Po raz kolejny uruchomiliśmy ten program. Są przeznaczone środki w kwocie 80 mln złotych. Nabór wniosków poprzez samorządy jest do 7 stycznia. Zachęcamy samorządy, żeby z tego programu skorzystać – oznajmił Stanisław Szwed.

Na powstanie nowych domów i klubów dla seniorów będzie przeznaczone w sumie 20 mln zł. Najwięcej, bo aż 56 mln zł, ma trafić na bieżącą działalność już istniejących placówek.

Resort polityki społecznej zwraca uwagę, że liczba domów i klubów seniora systematycznie rośnie. Pod koniec ubiegłego roku było ich około 500. Kolejne powstaną jeszcze w tym roku.

RIRM

drukuj