fot. PAP/EPA

Polska będzie na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i wschodnia znajdą się pod wpływem wyżu znad Karelii. Również Półwysep Iberyjski będzie pod wpływem wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Finlandią, jedynie południe kraju pozostanie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Włochami. Nad północno-wschodnią część kraju, za frontem chłodnym, będzie napływać mroźne i bardziej suche powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na północnym zachodzie miejscami większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu, na południowym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Przed południem na zachodzie i południu gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -5 st. na północnym wschodzie, około -2 st. w centrum i w kotlinach sudeckich, do 1 st. na zachodzie i południu. Na Podkarpaciu cieplej, około 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -14 st. na północnym wschodzie, około -6 st. w centrum i w kotlinach górskich, do -3 st., -1 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby, we wschodniej połowie kraju okresami umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i północno-wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie możliwe rozpogodzenia. Na południowym wschodzie okresami opady śniegu, po południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze kraju gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11 st. na północnym wschodzie, około -4 st. w centrum i w kotlinach górskich, do -1 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i północno-wschodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj