fot. Małgorzata Lewicka

W Polsce pochmurnie z możliwymi opadami deszczu

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia, częściowo środkowa oraz Skandynawia znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Czech w strefie układu frontów atmosferycznych. Jedynie północno-wschodnie obszary kraju pozostawać będą na skraju wyżu znad Skandynawii. Nad przeważający obszar Polski napłynie ciepłe i coraz bardziej wilgotne powietrze zwrotnikowe, tylko północ kraju pozostanie w zasięgu suchej, polarno-kontynentalnej masy powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północy kraju. Na południu kraju przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Słabe opady deszczu możliwe również miejscami na wybrzeżu i zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie do 26 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę w północnej połowie kraju zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i opady deszczu, początkowo możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 20 mm. Temperatura minimalna od 4 st., 6 st. na północnym wschodzie do 14 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj