W Polsce niedziela będzie deszczowa

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia oraz Wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajduje się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z pofalowanym frontem atmosferycznym, która w ciągu dnia będzie przemieszczać się z zachodu na wschód. Na wschodzie kraju zalega jeszcze gorące powietrze zwrotnikowe, ale od zachodu stopniowo jest wypierane przez chłodniejsze powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. We wschodniej połowie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadu do 20 mm, a w Małopolsce do 30 mm. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju i na Górnym Śląsku od 16 do 20 st., na pozostałym obszarze od 19 do 23 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich i północnych.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl