Polonia wspiera marsz „Obudź się Polsko”

Stowarzyszenie Obrońców Krzyża w Paryżu i Stowarzyszenie Nasza Polonia i Związek Polskich Więźniów Politycznych w Australii solidaryzują się z marszem „Obudź się Polsko”, który odbędzie się 29 września w Warszawie w obronie nowych mediów i TV Trwam. Tego dnia Polonnia organizuje pikiety przed ambasadą RP w Paryżu i konsulatem RP Sydey. Marsze Solidarności odbędą się także w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. 

Manifestacja w Paryżu rozpocznie się o godz. 16:00. Zgromadzeni przed kościołem Najświętszej Maryi Panny na Concorde przejdą w kierunku ambasady RP. Złożą także kwiaty na płycie Solidarności.

– Telewizja Trwam jest niezbędna Polakom żyjącym na obczyźnie. Ma dostęp do szerokiego grona ludzi na całym świecie. Poza uczciwymi informacjami, które nam przekazuje TV Trwam mamy możliwość łączenia się  w modlitwach. Dlatego ta telewizja jest nam niezbędna i będziemy o nią walczyć. Myślę, ze jeżeli ta manifestacja nie przyniesie oczekiwanego skutku decyzji to będziemy kontynuowali protest – powiedziała Maria Dźwigała prezes Stowarzyszenia Obrońców Krzyża w Paryżu.  

29 września odbędzie się także pikieta przed siedzibą BBC w Manchester w Wielkiej Brytanii. W programie koncert patriotyczny.

Tego samego dnia odbędzie się protest pod Konsulatem Polskim w Chicago.

– Jest to protest organizowany w obronie TV Trwam, wolności słowa, mediów oraz praworządności  i demokracji w Polsce. Celem tego protestu jest Polska wolna, niepodległa, prawa, sprawiedliwa, demokratyczna, solidarna i dumna – powiedział o. Zbigniew Pieńkos, CSsR.

29 września odbędzie się także manifestacja przed konsulatem RP w Sydney – zapowiedział Adam Gajkowski ze Stowarzyszenie „Nasza Polonia”.

29 września od godz. 14.00-15.30 czasu australijskiego przed konsulatem RP w Sydney, będzie miała miejsce pikieta solidarności z TV Trwam; poparcia dla TV Trwam i jej walki o dostęp na multipleks. Ta pikieta porusza nie tylko problem wolnych mediów, ale i inne problemy na przykład nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa, jak i antypolskie działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych – powiedział Adam Gajkowski.

Do przeprowadzenia podobnych manifestacji 29 września w swoich miejscach zamieszkania przedstawiciele Stowarzyszenia apelują do Polonii na całym świecie.

Apelujemy do organizacji polonijnych na świecie, do Polaków zamieszkałych na różnych kontynentach, o to, żeby 29 września stanęli przed placówkami dyplomatycznymi. Jeżeli nie ma tych placówek w ich miastach to, żeby zorganizowali wiece, czy manifestacje pokojowe, które zademonstrują nasz sprzeciw wobec działaniom antykatolickim w Polsce. Ponadto działania rządu Tuska, nie możemy dopuścić do tego typu działań, musimy z nimi walczyć. Musimy stać przy TV Trwam i bronić jej prawa do multipleksu – dodał Adam Gajkowski.

Pod apelem podpisał się również Związek Polskich Więźniów Politycznych w Australii.

 

Wypowiedz. o. Zbigniewa Pieńkosa, CSsR:

Pobierz Pobierz
 

Wypowiedź Marii Dźwigały:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Adama Gajkowskiego


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl