Politycy PiS: Zielony Ład nie służy człowiekowi

Politycy PiS podkreślają, że Zielony Ład nie służy ani człowiekowi, ani przedsiębiorcom, ani przyrodzie, a skorzystają na nim jedynie lobby finansowe i wielkie korporacje.

Podczas programu „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego wskazywali na liczne zagrożenia, jakie niosą regulacje forsowane przez Brukselę.

Koszty poniesie cała gospodarka. Nierealne normy klimatyczne dotkną m.in. rolników i przedsiębiorców. Wysokie rachunki za energię i żywność odczuje każdy z nas, a doprowadzi to do zubożenia wielu rodzin.

Były wiceminister klimatu, kandydat do PE, Jacek Ozdoba, zaznaczył, że szkodliwe pomysły są przepychane pomimo braku analiz i wyliczeń, brakuje też merytorycznej debaty.

– Gdy jako wiceminister zapytałem kiedyś podczas rozmów ze swoimi odpowiednikami europejskimi, jakie są wyliczenia, ile to będzie kosztować, a jaki de facto będzie z tego zysk ekologiczny, czyli jak środowisko na tym zarobi, jak właściwie uchronimy środowisko, to nikt o tym nie wiedział (…). Nie ma tych wyliczeń. To jest tak, że ktoś sobie wymyślił cel i my mamy teraz wszystko rzucić, a na koniec dnia możemy się obudzić w katastrofalnej sytuacji dla Polski, nie tylko gospodarki. Przemysł będzie wypchnięty poza Europę. Słyszymy o zwolnieniach, a do tego dochodzi kwestia drożyzny – podkreślił Jacek Ozdoba.

Politycy PiS podkreślali, że zeroemisyjność – o której mówią eurokraci – nie jest możliwa do osiągnięcia. Jak wyjaśnili, w tym założeniu chodzi o to, by rozszerzyć ETS na kolejne branże, aby państwa płaciły do Unii kolejne większe europodatki.

Kandydaci do Europarlamentu apelowali też o udział w wyborach 9 czerwca. Od tego głosowania będzie zależało, kto będzie rządził w Unii Europejskiej i jakie rozwiązania będą przyjmowane.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl