Policja apeluje o rozwagę na drogach

Policja w sylwestra i Nowy Rok będzie szczególnie czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, ale należy pamiętać, że każdy z uczestników ruchu drogowego dba o to bezpieczeństwo – powiedział PAP Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W tym kontekście przypomniał, że to piesi są jednymi z najczęstszych ofiar wypadków drogowych, dlatego policja szczególnie apeluje o ostrożność u kierowców m.in. w okolicach przejść dla pieszych.

Radosław Kobryś zwrócił uwagę, że kierowcy powinni pamiętać, iż samochód potrzebuje chwili zanim się zatrzyma. Pieszych policja prosi o to, żeby uważali przy przechodzeniu przez jezdnię, a zanim wyjdą z domu, powinni założyć jakiś element odblaskowy.

Policja w zaleceniach na Sylwester i Nowy Rok przestrzega, żeby nie wybierać się na imprezę samochodem, jeśli ma się zamiar pić alkohol. Jak przypomniano, funkcjonariusze w 2017 roku przeprowadzili blisko 18 milionów kontroli i zatrzymali 109 405 kierowców pod wpływem alkoholu.

Policjanci zwracają uwagę, aby zadbać o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości, którzy się z nami bawią i nigdy nie wsiadać do samochodu z kierowcą, który pił alkohol. Taką osobę należy również powstrzymać przed prowadzaniem samochodu. Nie należy także namawiać niepijących do picia.

W czasie Sylwestra i Nowego Roku na drogach będzie więcej policji.

„Od piątku zaczęliśmy służbę ze zwiększoną ilością policjantów. Szacujemy, że w każdej dobie tych działań będzie około pięciu tysięcy policjantów ruchu drogowego. Policjanci drogówki będą oczywiście wspomagani policjantami innych zespołów, straży miejskiej oraz Żandarmerii Wojskowej” – zaznaczył Radosław Kobryś.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl