Pogoda na poniedziałek

Jak informuje IMGW, nad Europą północną oraz centralną pogodę kształtować będą wyże z centrami nad Alpami, Litwą i Skandynawią. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad Bałkanami, Morzem Północnym i północno-zachodnią Rosją wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajdować się będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem z centrum nad Litwą. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie. Na wschodzie możliwe opady śniegu lub śniegu z deszczem, na południowym wschodzie opady deszczu lub mżawki, w Karpatach słabe opady śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, a na zachodzie do 100 m.

Temperatura maksymalna od -1 st., 1 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do 2, 4 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, wschodni, na wybrzeżu i Pomorzu południowo-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, miejscami słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem, a na południu i południowym wschodzie opady deszczu lub mżawki. Wysoko w górach słabe opady śniegu. Na południowym zachodzie mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od -5 st., -3 st. na północy, północnym wschodzie i Przedgórzu Sudeckim do -1 st., w centrum, oraz 1, 2 st. miejscami na krańcach zachodnich, południu i na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południu deszczu i mżawki, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st., 0 st. na północnym wschodzie do 1, 3 st. na pozostałym obszarze, a jedynie na południu i południowym wschodzie miejscami do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-wschodni, na Pomorzu i wybrzeżu południowy.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano miejscami możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu.

Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. We wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, po południu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl