Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie

Podkarpackie: Leśnicy przewodnikami kuracjuszy po lasach w okolicach Iwonicza Zdroju

Lasy w okolicach Iwonicza Zdroju w Beskidzie Niskim turyści mogą zwiedzać w towarzystwie leśników, którzy są ich przewodnikami – poinformował rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Jak zaznaczył, inicjatywa Nadleśnictwa Dukla „Spacer z leśnikiem” jest adresowana „do kuracjuszy wypoczywających w Iwoniczu Zdroju”.

„Wędrówki po okolicznych lasach trwają od początku lipca. Odbywają się w każdy czwartek i cieszą się sporym zainteresowaniem wypoczywających” – dodał.

W ich trakcie – zauważył Edward Marszałek – „leśnicy przypominają m.in. historię iwonickiego lasu i jego funkcji uzdrowiskowej”.

„Pokazują także elementy hodowli lasu. Nie lada atrakcją jest np. dojście do 10-pniowej lipy skrytej w leśnym gąszczu” – mówił rzecznik.

W latach 70. ubiegłego wieku z okolicznego kompleksu leśnego wyodrębniono liczący 235 ha park zdrojowy.

RDLP w Krośnie nadzoruje 26 nadleśnictw gospodarujących na powierzchni 418 tys. ha. Lesistość tego regionu wynosi 38 proc. Od II wojny św. wzrosła ona o ponad 50 proc., co sprawia, że woj. podkarpackie jest na drugim miejscu pod tym względem w kraju.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl