twitter.com/DanielObajtek

PKN Orlen przekazał dwa samochody Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych

W ramach działań wspierających walkę z koronawirusem PKN Orlen przekazał dwa samochody dostawcze Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach koło Zduńskiej Woli. Posłużą one do transportu sprzętu i środków ochrony – poinformował płocki koncern.

„Konsekwentnie wspieramy służby medyczne w walce z #koronawirus.em. Właśnie przekazaliśmy Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych samochody, które będą wykorzystywane do transportu środków ochrony biologicznej do szpitali i Wojewódzkich Stacji Sanepidu” – oznajmił w piątek na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Biuro prasowe płockiego koncernu wyjaśniło, że darowizna, której wartość wyniosła blisko 250 tys. zł brutto, to dwa samochody dostawcze marki volkswagen, każdy o masie całkowitej 3,5 tony, czyli auto plus ładunek.

„Samochody od PKN Orlen posłużą do transportu z Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Zduńskiej Woli asortymentu niezbędnego do walki z COVID-19, w tym sprzętu oraz środków ochrony biologicznej – rękawiczki, maseczki, itp. – do Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, szpitali oraz innych placówek leczniczych” – wyjaśniła spółka.

PKN Orlen zaznaczył, że „szczegółowe zagospodarowanie samochodów transportowych będzie wynikało z aktualnej sytuacji oraz potrzeb placówek medycznych czy sanepidu”.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl