PAP/Jakub Kaczmarczyk

PiS podało listę kandydatów do PE z okręgu wielkopolskiego

Europoseł Zdzisław Krasnodębski, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz poseł Joanna Lichocka otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z okręgu wielkopolskiego. Na kolejnych miejscach znajdują się m.in.: wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk oraz poseł Ryszard Bartosik.

Listę zamykają Joanna Frankiewicz i poseł Jan Dziedziczak. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski zapewnił, że jeśli zdobędzie mandat, zamierza spożytkować swoje dotychczasowe doświadczenia w Parlamencie Europejskim na rzecz Wielkopolski.

Lider wielkopolskiej listy PiS-u europoseł prof. Zbigniew Krasnodębski zapowiedział działania z zakresu m.in. energetyki i przemysłu.

– Byłem dzisiaj w Wojskowych Zakładach Przemysłowych. Jestem głównym sprawozdawcą, jeżeli chodzi o Europejski Fundusz Obronny. 13 miliardów euro w następnej perspektywie finansowej to fundusze, które są do wzięcia także przez polskie firmy. Chciałbym, żeby te pieniądze służyły także przemysłowi obronnemu, min. Grupie Lubawa, która jest bardzo znanym i cenionym polskim przedsiębiorstwem. Zrobię wszystko jako parlamentarzysta i ktoś, kto zna się na tym rynku europejskiego przemysłu i chciałbym w tej sprawie działać – powiedział prof. Zbigniew Krasnodębski.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.  Wybierzemy 52 europosłów.

RIRM

drukuj