fot. PAP/Tytus Żmijewski

P. Kukiz: Pójdę w marszu, którego patronem jest prezydent

Pójdę 11 listopada w marszu, którego patronem jest prezydent – potwierdził PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Podkreślił przy tym, że będzie to marsz Polaków, a nie partii politycznych.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Następnie w środę doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono, że – jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski – zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej; organizacją marszu, który obejmie patronatem narodowym prezydent Duda, zajmie się rząd.

W rozmowie z PAP Paweł Kukiz zadeklarował, że skoro rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdził obecność Andrzeja Dudy na marszu, to lider ruchu Kukiz’15 również się na nim pojawi.

„Pójdę. Pozmieniam swoje plany i zostanę tego dnia w Warszawie” – powiedział.

„Prezydent ma największą legitymację do reprezentowania całego narodu, bo jest wybrany w wyborach powszechnych. To nie jest marsz PiS-owski, czy kukizowy, czy jakikolwiek. To ma być marsz Polaków i tyle” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj