P. Jaki: Będę promował szczepienia

Wielokrotnie mówiłem, że jeżeli zostanę prezydentem miasta Warszawy, będę promował szczepienia i przeznaczał na szczepienia prewencyjne środki z budżetu miasta – powiedział w środę Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na włodarza Warszawy. To reakcja na środowe zarzuty PO.

Były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO) skrytykował w środę Jakiego za wspieranie w przeszłości ruchów antyszczepionkowych. Jak mówił, Jaki interweniował m.in. u Generalnego Inspektora Sanitarnego i b. ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła w obronie rodziców odmawiających szczepienia swych dzieci.

O stanowisko dotyczące szczepień PAP zapytała Patryka Jakiego na środowej konferencji prasowej.

„Już mówiłem wielokrotnie, że jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to będę promował szczepienia i będę również przeznaczał środki z budżetu miasta na prewencyjne szczepienia” – powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Bartosza Arłukowicza nazwał „skompromitowanym ministrem, wywalonym z rządu Platformy Obywatelskiej”.

„Powinien w tej sprawie milczeć jako były minister zdrowia” – podkreślił Patryk Jaki.

Pytany jak zachowa się, jeśli w Sejmie dojdzie do głosowania nad obywatelskim projektem, który zakłada zniesienie obowiązku szczepień dzieci, polityk odparł, że jeszcze nie miał okazji zapoznać się z jego treścią.

„Zobaczymy jakie są założenia tego projektu, ja go jeszcze nie widziałem” – powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl