fot. PAP/Marian Zubrzycki

P. Czarnek: Na 54 stronach prezentujemy działania, które wyrwały szkoły i uczelnie z marazmu i nędzy

Na 54 stronach prezentujemy działania, które wyrwały szkoły i uczelnie z marazmu i nędzy, w jakiej ugrzęzły za czasów naszych poprzedników z PO i PSL, specjalistów od pedagogiki wstydu – przekazał w sobotę były szef MEiN, poseł PiS, Przemysław Czarnek.

Chodzi o podsumowanie działań realizowanych w latach 2015-2023. W publikacji zaprezentowano działania podejmowane zarówno przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przez połączone resorty Edukacji i Nauki.

„Szanowni Państwo, oto 8 lat sukcesów i osiągnięć rządów @pisorgpl w edukacji i nauce. Na 54 stronach prezentujemy wszystkie działania, dzięki którym szkoły i uczelnie wyrwane zostały z marazmu i nędzy, w jakiej ugrzęzły za czasów naszych poprzedników z PO i PSL, specjalistów od pedagogiki wstydu” – napisał w sobotę na platformie X (dawniej Twitter) Przemysław Czarnek.

„54 strony to sporo, ale … trochę się tego nazbierało” – stwierdził.

Rozdział pierwszy poświęcony jest „kształceniu ogólnemu i podstawom programowym”. Drugi rozdział „kompetencje przyszłości” przedstawia inwestycje mające rozwijać wśród dzieci i młodzieży umiejętności niezbędne na przyszłym rynku pracy.

Trzeci rozdział „znajomość tradycji i historii” odnosi się do współczesności i konieczności zapewnienia prawidłowego rozumienia przez uczniów mechanizmów wpływających na rozwój Polski, zachodzących na świecie procesów społeczno- politycznych i poznania roli naszego kraju na współczesnej arenie międzynarodowej.

Czwarty rozdział to „kondycja fizyczna i zdrowie”. Opisano w nim działania służące zadbaniu o całościowy rozwój dzieci i młodzieży. W rozdziałach piątym „finansowanie edukacji” i szóstym „współpraca z samorządem terytorialnym” pokazano inwestycje finansowe w szkoły.

Siódmy obszar ”szkolnictwo zawodowe” jest poświęcony „reformie szkolnictwa zawodowego”, a ósmy obszar – działaniom na rzecz „wychowania i wspierania uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi”. Dziewiąty obszar został poświęcony działaniom podjętym na rzecz upowszechniania „edukacji poza granicami”.

Kolejne rozdziały zostały poświęcone „nauce” i „szkolnictwu wyższemu”. Kolejna część raportu opatrzona jest hasłem „innowacje i rozwój”, następne to: „programy i inwestycje” oraz „współpraca międzynarodowa”.

Pełna treść raportu dostępna jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/8-lat-edukacji-i-nauki.

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl