PAP/Jacek Bednarczyk

Oświatowa „Solidarność” w oczekiwaniu na piątkowe propozycję rządu zakończyła głodówkę, ale kontynuuje okupację małopolskiego kuratorium

Nauczycielska „Solidarność” w Krakowie kończy strajk głodowy. To efekt obietnicy, którą wicepremier Beata Szydło złożyła nauczycielom. W piątek rano mają oni usłyszeć nowe rządowe propozycje.

Rząd zawiesił negocjacje z protestującymi nauczycielami i obiecał kolejne propozycje w sprawie podwyżek. Na zapowiedź zareagowali już związkowcy protestujący w Krakowie.

– Postanowiliśmy razem z organizatorami, z sekcją oświaty z Małopolski, że nie ma już powodu, żeby kontynuować najbardziej drastyczny sposób protestu, jakim jest głodówka – powiedział Ryszard Proksa, szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania „Solidarność”.

Ale sam protest okupacyjny krakowskiego kuratorium trwa nadal. Bo jakie propozycje zostaną przedstawione – tego jeszcze nie wiadomo.

– Ten protest, i ten głodowy i okupacyjny, był prowadzony po to, żeby pokazać rządzącym, jak drastyczna jest sytuacja w oświacie, aby nie dopuścić do strajku w czasie egzaminów – wskazał Ryszard Proksa.

W piątek, po przedstawieniu rządowych propozycji, zdecydujemy co dalej z protestem – powiedziała Katarzyna Niewiadomska-Węgrzyniak z Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”

– Jeszcze do końca nie wiemy, jakie będą rezultaty tych długotrwałych rozmów. Mamy nadzieję, że jednak będzie porozumienie – akcentowała.

Okupacja kuratorium w Krakowie trwa już dwudziesty piąty dzień.

TV Trwam News/RIRM

drukuj