fot. PAP/EPA

Orędzie prezydenta Ukrainy W. Zełenskiego: To był rok bólu, jedności, niezłomności

W orędziu ukraiński prezydent podsumował ostatnie 12 miesięcy pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski skierował specjalne orędzie do narodu.

W swoim wystąpieniu ukraiński przywódca podkreślił, że 24 lutego 2022 r. był najtrudniejszym dniem ukraińskiej historii współczesnej.

„Tego dnia obudziliśmy się rankiem i od tej pory nie zasypiamy” – mówił.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewniał, że Ukraina zwycięży agresora. Dziękował także zachodnim sojusznikom za okazaną pomoc, a ukraińskim żołnierzom za to, że dzięki nim udało się obronić Kijów i powstrzymać, a następnie wyprzeć wroga.

Codzienne otrzymywaliśmy nowe uderzenia, dowiadywaliśmy się o nowych tragediach, ale wytrzymaliśmy. To był rok jedności i niezłomności, którego podsumowaniem jest fakt, że wytrwaliśmy, nie zaznaliśmy przegranej. Zrobimy wszystko, aby w tym roku zdobyć zwycięstwo – zapewnił prezydent Ukrainy.

Przed południem z udziałem Wołodymyra Zełenskiego w Kijowie odbyła się uroczystość związana z rocznicą rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji rosyjskiej.

Prezydent Ukrainy wręczył sztandary bojowe i odznaczenia żołnierzom, w tym pośmiertnie – wojskowym poległym w obronie kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl