fot. PAP/EPA

28 lutego dzień modlitwy za Ukrainę

Następny piątek – 28 lutego ma być dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy – pismo w tej sprawie skierowało prezydium Konferencji Episkopatu Polski do wszystkich biskupów i kurii diecezjalnych. Apel zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach na terenie całej Polski. 

Nasze sumienie jest po prostu wstrząśnięte i wzruszone i musi odpowiedzieć w taki sposób na wołanie naszych braci i sióstr na Ukrainie – powiedział sekretarz generalny Episkopatu Polski ksiądz biskup Wojciech Polak.

„Prosimy dobrego Boga, aby to wezwanie do modlitewnej solidarności zaowocowało mimo wszystko pokojowym rozwiązaniem dramatycznego konfliktu” – napisali autorzy apelu. „Braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary, a rodzinom poległych pragniemy wyrazić słowa serdecznego współczucia” – dodali.

Ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek, że w rezultacie starć antyrządowych demonstrantów z siłami MSW Ukrainy zginęło w Kijowie od wtorku 28 osób. Był to jednak stan na godz. 6 rano. Później doszło do kolejnej eskalacji konfliktu. Według AFP poinformowali, że w centrum Kijowa zabitych zostało w czwartek 25 protestujących.

PAP/RIRM

drukuj