Od najmłodszych lat uczymy strzelać… – II Pomorski Piknik Strzelecki

W sobotę 20 października w Korne pod Kościerzyną odbył się II Pomorski Piknik Strzelecki. Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się: stanowisko pokazowe broni palnej i punkt, w którym odbywały się zawody strzeleckie.

Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Skorpion posiada sekcję juniorską, w której zrzeszone są dzieci naszych klubowiczów, a także okoliczna młodzież, która zainteresowana jest strzelectwem.

Od najmłodszych lat prowadzimy instruktarz obsługi broni palnej, zawody dla młodzieży, a przede wszystkich informujemy o zagrożeniach. Nic dziwnego, że tak chętnie najmłodsi brali udział w naszych zawodach. To cieszy, że coraz więcej osób przystępuje do naszego klubu. Obecnie liczy on ponad 200 osób i pewnie po II Pomorskim Pikniku Strzeleckim stan ten się powiększy – mówił Robert Weis, prezes Klubu Strzelecko-Kolekcjonerskiego SKORPION, organizator wydarzenia.

II Pomorski Piknik Strzelecki to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkich rodzinna atmosfera. Każdy uczestnik mógł skorzystać z ciepłego posiłku, upiec kiełbasę przy ognisku, przy gorącej kawie i herbacie bliżej się poznać i porozmawiać na różne tematy. Nie brakowało zainteresowania innymi atrakcjami Pikniku. Organizatorzy zorganizowali pokazowe stoisko broni palnej sportowej i kolekcjonerskiej, stoiska, gdzie można było zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy ratunkowej. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kącik rodzinny z dmuchaną zjeżdżalnią, miejscem do malowania twarzy i stoisko z grami i zabawami. Nie zabrakło również pokazów grup rekonstrukcyjnych z okresu II wojny światowej, a także innych.

Na II Pomorski Piknik Strzelecki przybyli też pasjonaci okresu XVIII wieku, którzy pokazywali obsługę broni czarnoprochowej. W miejscu gdzie zostały zaparkowane wojskowe pojazdy: BRDM, Star transportowy i Uaz z 1982 r. uczestnicy chętnie robili sobie zdjęcia.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przybyli na II Pomorski Piknik Strzelecki do Kornego pod Kościerzyną. To wydarzenia jest ważne dla lokalnej społeczności, a także ma wymiar promocyjny regionu Pomorza, który w sierpniu zeszłego roku został zniszczony przez nawałnice. Jest ono zachętą do odwiedzania terenów mających ogromny walor turystyczno-przyrodnicy, a które zostały dotknięte kataklizmem. Cieszy ogromnie również to, że takie ideały jak Bóg-Honor-Ojczyzna, którymi kierują się klubowicze ze Skorpiona były eksponowane na Pikniku. To ważne, że nie wstydzimy się swojego patriotyzmu i zarażamy nim innych – powiedział Hubert Grzegorczyk, wiceprezes Stowarzyszenia myGdańsk.pl, współorganizator wydarzenia.

Organizatorzy Centrum Szkoleń Strzelecko-Taktycznych SKORPION i Stowarzyszenie myGdansk.pl. już zapowiedzieli, że za rok odbędzie się III Pomorski Piknik Strzelecki.

W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Mariusz Łuczyk – Wicewojewoda Pomorski i Andrzej Jaworski – wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerami II Pomorskiego Pikniku Strzeleckiego byli: Klub Strzelecko-Kolekcjonerski SKORPION, Forum Młodej Prawicy, Gdański Klub Sportowy KORSARZ, Związek Piłsudczyków RP Okręg Łódzki, Fundacja Niezłomni – Tobie Ojczyzna. Prezes Mariusz Draniewicz, Szwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich, d-ca Adam Zając.

RIRM


[GALERIA] II Pomorski Piknik Strzelecki

drukuj