Ochotnicza Straż Pożarna z Piekiełka i Czernichowa zorganizowała pomoc dla Polaków na Ukrainie

Zakończyła się akcja charytatywna pomocy naszym rodakom na Ukrainie prowadzona po raz 19. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Piekiełku. Akcję przeprowadzono wspólnie ze strażakami z podkrakowskiego Czernichowa.

Mikołajkowe podarunki trafią do podopiecznych z misyjnej placówki sióstr Nazaretanek w Żytomierzu tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zebrane prezenty zostały przekazane w krakowskiej prowincji ss. Nazaretanek, skąd własnym kanałem trafią do adresata. Dary w Krakowie odebrała siostra przełożona Krakowskiego Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek Leticja Łasek, która nie ukrywała wzruszenia z tak obfitych podarków i prosiła o przekazanie podziękowań dla wszystkich darczyńców.

W tym roku darczyńcami darów rzeczowych (żywność, słodycze, przybory szkolne, zabawki i środki czystości) byli:

– Szkoła Podstawowa z Zawadki

– Szkoła Podstawowa z Podłopienia

– Szkoła Podstawowa z Tymbarku

– Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Piekiełka

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza

– Liceum Ogólnokształcące ze Starego Sącza

– Firma Handlowa „SOMEX” z Tymbarku

Środki finansowe przekazali:

– Andrzej Smaga z Podłopienia

– Zbigniew Kaczor z Dobrej

– Maria Harbuz z Tymbarku

– Marek Golonka z Piekiełka

– Karol Kapała z poznańskiego

– Firma Transportowa „SROKA” ze Słopnic

– OSP Piekiełko

Siostry Nazaretanki już od 2000 r. wykonują swą pracę misyjną na Ukrainie wśród naszych rodaków i ich potomków. Pracują przy osobach chorych, cierpiących, opuszczonych, ubogich, niepełnosprawnych i dzieciach z rodzin patologicznych. Ta posługa wymaga nie tylko odwagi i poświęcenia, ale także naszej pomocy materialnej.

Oprócz ratowania życia i dobytku, my – strażacy – dzielimy się tym, co sami posiadamy. Tym samym spełniamy marzenia potrzebujących. To dzięki wsparciu ludzi o wrażliwym sercu sprawiamy radość ubogim, nieporadnym, chorym i będącym w potrzebie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy w tym roku włączyli się w tę akcję i hojnie nasze działania wspierali. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni hojnością naszych darczyńców. Jeszcze raz dziękujemy z całego serca wszystkim w imieniu potrzebujących rodaków, wśród których pracują siostry Nazaretanki – przekazali pomysłodawcy akcji.

Andrzej Czernek, Naczelnik OSP Piekiełko/RIRM

drukuj