PAP/Tomasz Gzell

Nowa koalicja przed wyborami do PE

Europoseł Marek Jurek z Prawicy RP oraz lider Federacji dla Rzeczypospolitej poseł Marek Jakubiak zawiązali wspólną koalicję na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Nowa koalicja opowiada się za reformą Unii Europejskiej.

– Prawica RP oraz Federacja dla RP zacieśniają swoją współpracę po to, żebyśmy mogli reprezentować Polskę nie w postaci happeningów, a poważnej polityki opartej o fakty i o plany – zapowiedział Marek Jakubiak.

Europoseł Marek Jurek przedstawił trzy główne punkty programu do eurowyborów.

– Skoro wewnątrz UE Niemcy i Francja mogą zawierać traktaty państwowe, Europa Środkowa powinna zbudować silną, wspólną strukturę dla obrony naszych interesów – podkreślił Marek Jurek.

Europoseł proponuje, by w tym celu powstał traktat wyszehradzki. Dokument miałby uwzględniać nie tylko interesy Polski, Czech, Słowacji i Węgier, ale także partnerów grupy V4. To pierwszy postulat. Drugi dotyczy rodziny.

– To jest międzynarodowa konwencja praw rodziny. To jest pokazanie zarówno moralnej treści Europy Środkowej, ale to jest nawiązanie kontaktu z milionami ludzi, którzy podobnie jak my, wierzą w prawa rodziny, wierzą w wartości rodzinne w Europie Zachodniej – dodał europoseł Marek Jurek.

Trzecim punktem nowej koalicji jest rozwój państwa oparty o własną walutę narodową. Całość ma wzmocnić na arenie międzynarodowej – obok Polski – także pozycję Unii Europejskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj