Niemcy: Przeszukania w ośmiu landach w sprawie zajść podczas szczytu G20

Hamburska policja poinformowała dziś, że funkcjonariusze w ośmiu krajach związkowych Niemiec przeszukali w godzinach rannych mieszkania i inne lokale związane ze środowiskiem lewicowym w związku z zamieszkami podczas lipcowego szczytu G20 w Hamburgu.

Jak sprecyzował policyjny rzecznik, przeszukana została „dwucyfrowa liczba” lokali w Hamburgu, Berlinie, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Badenii-Wirtembergii, Saksonii-Anhalt, Nadrenii-Palatynacie oraz w Dolnej Saksonii.

Cel akcji to zabezpieczenie dalszych dowodów w związku z zajściami podczas interwencji policji przeciw demonstrantom w hamburskiej dzielnicy Bahrenfeld – poinformowano w komunikacie.

Policjanci wystąpili wówczas przeciw grupie ok. 200 demonstrantów, bo – jak sami meldowali – zostali przez nich obrzuceni kamieniami i butelkami. Media relacjonowały jednak, że w kierunku funkcjonariuszy poleciały jedynie trzy race. Zatrzymano wówczas 73 protestujących, a 14 demonstrantów doznało w starciach ciężkich obrażeń.

Podczas szczytu G20 w Hamburgu w starciach z przedstawicielami środowisk skrajnie lewicowych oraz innymi ekstremistami rannych zostało blisko 500 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Uczestnicy burd zdemolowali i obrabowali wiele sklepów. Jednak dziesiątki tysięcy antyglobalistów demonstrowały pokojowo przeciwko spotkaniu przywódców G20.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl