fot. mgm.gov.pl

Nie ma żadnych opóźnień przy pracach przygotowawczych do przekopu Mierzei Wiślanej

Ruszyły prace przygotowawcze do przekopu Mierzei Wiślanej. Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Na razie nie ma żadnych opóźnień. Główny wykonawca instaluje się na placu budowy. Nie ma zagrożeń dla przekopu Mierzei Wiślanej – podkreśla Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

– Będziemy robić wszystko, aby zrealizować w terminie budowę, ale odrzucamy wszelkie irracjonalne i niezasadne argumenty, które mają na celu zablokowanie tej inwestycji – wskazuje minister.

Przeciwko inwestycji protestują ekolodzy, a także Rosja, która zarzuca Polsce łamanie standardów środowiskowych.

– To jest wykorzystywanie argumentów pod kątem politycznym, nie ekologicznym. Daliśmy temu dokładnie podstawę, aby nie stosować takiej narracji. Wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione w Komisji Europejskiej. Jesteśmy gotowi do dalszych dyskusji i wyjaśnień – akcentował Marek Gróbarczyk.

Polska zabiega, by narracja podjęta przez Rosję, nie była stosowana przez Komisję Europejską. Jak mówił minister Marek Gróbarczyk – realizacja inwestycji jest w pełni zgodna z postanowieniami raportu oddziaływania na środowisko. Budowa przekopu ma zostać ukończona do 2022 roku.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl