Nadciągają kolejne burze

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtuje rozległy wyż znad Atlantyku, jedynie północna i wschodnia część kontynentu znajdują się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska od północnego zachodu, dostanie się pod wpływ zatoki związanej z płytkim niżem, którego ośrodek znad południowej Norwegii przesunie się nad południową Szwecję.

Przez województwa zachodnie i północno-zachodnie przemieszczać się będzie strefa frontu chłodnego. W części południowo-wschodniej kraju zaznaczy się linia zbieżności. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek od Podlasia przez Mazowsze po Lubelszczyznę zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu, a na południu oraz w pasie od Zatoki Gdańskiej przez Kujawy po centrum kraju także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na Pogórzu Karpackim do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. do 26 st., chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich: od 20 st. do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, na Pomorzu skręcający na zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na Podlasiu, Mazowszu i na Lubelszczyźnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami zanikające przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie początkowo także burze. Temperatura minimalna od 12 st. do 15 st., chłodniej na Suwalszczyźnie i na Podhalu: od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

We wtorek na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego i miejscami niewielkie przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej do 10 mm, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w centrum do 20 mm, a na południowym wschodzie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na Nizinie Szczecińskiej i 22 st. na zachodzie, 25 st. w centrum do 27 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu także umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, okresami wzrastające do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl