fot. PAP/Tytus Żmijewski

Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy chcą delegalizacji PO i Nowoczesnej

Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy wnioskują do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Według MW i RN partie te próbują nie dopuszczać do głosu dużej części obywateli jaką są działacze narodowi.

„Przygotowaliśmy jako stowarzyszenie wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o delegalizację partii politycznych: Platforma Obywatelska i Nowoczesna” – oświadczył w środę na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch.

Według niego PO i Nowoczesna to partie polityczne, które „non stop naruszają przepisy istniejącej w Polsce konstytucji”.

„Swoimi działaniami, ale też wystąpieniami, które licznie przeprowadzają, jak chociażby wystąpienie pana Grzegorza Schetyny, nawołują do nienawiści i nieakceptowania poglądów, które są żywe w polskim społeczeństwie i polskim narodzie” – podkreślił Marzoch.

Lider PO Grzegorz Schetyna podczas sobotniej konwencji „Kobieta, Polska, Europa” mówił: „Będziemy domagać się bezwzględnego ścigania każdego przypadku stosowania gróźb i „mowy nienawiści”. Do skutku będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji”.

Zdaniem Mateusza Marzocha posłowie PO i Nowoczesnej jawnie nawołują „do tego, żeby po prostu eliminować z życia publicznego i nie dopuszczać do głosu dużej części obywateli jaką są działacze narodowi i poglądy, które oni głoszą”.

Dodał, że partie te wielokrotnie nie przestrzegały prawa.

„Dobrze wiemy ile afer za czasów rządów PO w Polsce miało miejsce, dobrze znamy aferę m.in Amber Gold, dobrze znamy wtargnięcia do redakcji niektórych gazet, aferę taśmową” – wyliczał Marzoch.

„My jako Młodzież Wszechpolska jesteśmy stowarzyszeniem legalnie działającym w Polsce. Jesteśmy stowarzyszeniem, które w żaden sposób nie łamie konstytucji, które w żaden sposób nie łamie żadnej z obowiązujących ustaw. Nawoływanie do delegalizacji naszego stowarzyszenia, a także innych stowarzyszeń jest po prostu próbą ograniczenia wolności obywatelskich i swobód obywatelskich” – ocenił rzecznik MW.

„PO i Nowoczesna swoimi wnioskami o delegalizację Młodzieży Wszechpolskiej pokazuje tylko swoją hipokryzję i to, że chce zamknąć usta swoim przeciwnikom politycznym, którzy są po prostu dla nich niewygodni” – dodał Marzoch.

Obecny na konferencji prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki powiedział, że „ci, którzy tak chętnie krzyczą +konstytucja+ i tak powołują się na prawa obywatelskie powinni zacząć po prostu ich przestrzegać”.

„Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów w przestrzeni publicznej nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski, dlatego te wnioski powinny być przez prokuratora generalnego rozpatrzone i powinny się odpowiednie organy nad nimi po prostu pochylić” – mówił poseł Robert Winnicki.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl