Misja Paryż 2024 rozpoczęta. W COS Cetniewo kalendarz zgrupowań wypełniony do końca roku

Sport nie znosi próżni. Gdy kończą się jedne Igrzyska Olimpijskie, natychmiast rozpoczynają się przygotowania do kolejnych. Polscy zawodnicy również nie spoczywają na laurach po udanej operacji Tokio 2021 przygotowują się do misji Paryż 2024, m.in. w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, który jest drugim domem dla pięściarzy, zapaśników, judoków czy szermierzy.

Mamy już nowy cykl przygotowań do IO. Zawodnicy cały czas budują formę, korzystając z okresu dla niektórych wakacyjnego, ale oni w tym czasie ciężko pracują na naszych obiektach – zapewnia kierownik Działu Infrastruktury Sportowej i Rehabilitacji COS Cetniewo, Dariusz Schwarz. Z bazy ośrodka korzystają przede wszystkim pięściarze, zapaśnicy oraz judocy. Kalendarze reprezentacji Polski zarezerwowane są już do końca tego roku, ale COS jest przygotowany na przyjęcie jeszcze większej grupy sportowców. Z ewentualnych wolnych miejsc mogą skorzystać kluby sportowe oraz inne federacje.

Fot. Paweł Skraba

Pod koniec sierpnia w ośrodku do kolejnego sezonu przygotowywało się 200 sportowców. We wrześniu także tętni on życiem.

W COS-ach mamy stworzone bardzo dobre warunki – mówił podczas pobytu w Cetniewie Zdzisław Faraś, trener kadry seniorów w podnoszeniu ciężarów.

Jednocześnie doświadczony szkoleniowiec nie potrafił wskazać najlepszego ośrodka.

Bardzo dobre są również w Zakopanem, Spale i Giżycku. Praktycznie korzystamy z wszystkich – stwierdził.

Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodki Przygotowań Olimpijskich, to drugi dom dla sportowców. Spędzają tutaj ponad 250 dni w roku. Cieszymy się z pozytywnych opinii i cały czas pracujemy nad unowocześnieniem naszej bazy – odpowiada Dariusz Schwarz.

Fot. Paweł Skraba

Sportowcy z Cetniewa właściwie nie wyjeżdżają – zmieniają się tylko ich twarze i dyscypliny, które reprezentują. Choć tu nie ma sezonu wakacyjnego, to ośrodek nie ustaje w próbie poprawy infrastruktury. Obecnie na stadionie wymieniana jest sztuczna murawa, która ma być podgrzewana. Budowany jest także internat sportowy. Kierownik Działu Infrastruktury Sportowej i Rehabilitacji dodaje także, że rozpoczynają się inwestycje dotyczące hipoksji na terenie ośrodka. Ponadto nowy standard ma zyskać pływalnia.

Fot. Paweł Skraba

Woda będzie ozonowana. To wpłynie, szczególnie w tych trudnych, COVID-owych czasach, na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z pływalni – zapewnia Dariusz Schwarz. Zmianę z pewnością odczują przedstawiciele takich dyscyplin jak piłka wodna czy pływanie synchroniczne, którzy często goszczą w COS-ie Cetniewo.

 

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie

drukuj