fot. pixabay.com

Minister finansów: Kurs złotego, który sieje panikę to fake

Burza wokół złotego? To wszystko za sprawą fikcyjnej informacji dotyczącej wygórowanych kursów walut, jaka pojawiła się ostatnio na platformie Google. Ministerstwo Finansów uspokaja, że to fake i zwraca się o wyjaśnienia, których żąda także resort cyfryzacji.

 

Kurs złotego, który sieje panikę to fake (błąd źródła danych). Za chwilę otworzą się rynki w Azji i sytuacja wróci do normy – tak minister finansów, Andrzej Domański, skomentował w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych kursu złotego względem euro i dolara.

„Spokojnie. Ten kurs złotego, który sieje panikę to >>fejk<< (błąd źródła danych). Za chwilę otworzą się rynki w Azji i sytuacja wróci do normy” – napisał minister finansów.

Polityk odesłał do notowań serwisu Bloomberga, gdzie złoty dziś o godz. 21.52 czasu polskiego kosztował 4,3421 euro.

Fake’owe dane mówiły o wzroście notowań dolara i euro wobec złotego w granicach 23 procent.

PAP/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl