fot. gddkia.gov.pl

Min. Infrastruktury i GDDKiA podpiszą dziś umowę ws. dofinansowania budowy kilku odcinków drogi S19 na Lubelszczyźnie

Ministerstwo Infrastruktury i GDDKiA podpiszą dziś umowę ws. dofinansowania budowy kilku odcinków drogi S19 na Lubelszczyźnie.

Dotacja 1 mld 200 mln zł będzie pochodzić ze środków unijnych. A chodzi m.in. o odcinki z Lublina do Kraśnika i z Kraśnika do Janowa Lubelskiego. W uroczystym podpisaniu dokumentu weźmie udział szef resortu Andrzej Adamczyk.

Ministerstwo chce wpisać drogę S19 do sieci TEN-T, czyli do grupy priorytetowych dróg europejskich. A co za tym idzie, zapewnić jej finansowanie środkami unijnymi w nowej perspektywie – podkreślił wiceminister Artur Soboń.

– Mamy dwa odcinki, w których taką umowę podpiszemy – odcinek Lublin-Kraśnik i Kraśnik-Janów. W przypadku tego pierwszego odcinka Lublin-Kraśnik to jest 1,5 mld zł kosztów inwestycji, z czego około 700 mln złotych to jest dofinansowanie środkami unijnymi. Natomiast Kraśnik-Janów to jest odcinek, którego wartość kosztorysowa wynosi około 1 mld zł i około 500 mln to jest dofinansowanie środkami Unii Europejskiej – poinformował wiceminister Artur Soboń.

Trasa S19 jest częścią szlaku Via Carpatia. Wiedzie od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej do granicy ze Słowacją w Barwinku.

RIRM

drukuj