fot. https://twitter.com/PolskaPolicja

Lublin: 90-latka oszukana „na wnuczka”; straciła ponad 130 tys. złotych

90-letnia mieszkanka Lublina uwierzyła w historię osób podszywających się pod wnuczkę i policjanta, a następnie przekazała oszustom ponad 130 tys. zł; poszukujemy sprawców i apelujemy o rozsądek – podał nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Nadkom. Kamil Gołębiowski poinformował, że w poniedziałek na policję zgłosiła się 90-letnia mieszkanka Lublina, która przez oszustów straciła wszystkie oszczędności.

Jak ustalono, w piątek na numer telefonu kobiety zadzwoniła osoba podająca się za jej wnuczkę. Powiedziała, że ojciec spowodował wypadek drogowy, w którym ktoś zginął i potrzebuje pieniędzy dla rodziny poszkodowanej.

Następnie do rozmowy włączył się „policjant”, który poprosił 90-latkę o przygotowanie wszystkich oszczędności i przekazanie ich kurierowi.

„Niestety kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z ponad 130 tys. zł” – podał policjant.

„Poszukujemy sprawców i apelujemy o rozsądek” – powiedział.

Przypomniał, że sprawcy oszustw podają się za członków rodzin, przedstawicieli instytucji i osoby pełniące funkcje publiczne, dlatego nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl