fot. https://pixabay.com/

Lokalne burze; najwięcej deszczu na południowym wschodzie

Nad przeważającym obszarem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu oraz – jak powiedziała synoptyk IMGW Agnieszka Prasek – lokalne burze.

Z informacji przekazanych przez Agnieszkę Prasek z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wynika, że podczas burz może spaść do 10 mm deszczu. Tylko w południowo-wschodniej Polsce suma opadów będzie wyższa i sięgnie 20 mm.

Najchłodniejszy dzień zapowiada się w obszarach podgórskich. Tam temperatura wzrośnie zaledwie od 16 stopni Celsjusza. Najcieplej, jak podała synoptyk IMGW, ma być w centrum i na wschodzie, do 22 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni, w czasie burz jego porywy sięgną do 65 km/h.

W nocy z czwartku na piątek spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. Możliwe są słabe, miejscowe opady deszczu.

„Temperatura minimalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na północnym wchodzie, ok. 11 stopni w centrum, do 13 stopni na krańcach wschodnich” – przekazała synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, lokalnie na Wybrzeżu i północnym zachodzie porywisty.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl