fot. KEP

Ks. prał. Arkadiusz Okroj – biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej

Ks. prał. Arkadiusz Okroj, proboszcz w Kiełpinie, były ojciec duchowny seminarium, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej – poinformowało w komunikacie przesłanym we wtorek PAP biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Jak czytamy w komunikacie, decyzję papieża ogłosił we wtorek Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennaccio.

Ks. Arkadiusz Okroj ma 52 lata, od 27 lat jest księdzem. Jest doktorem teologii duchowości i prałatem Jego Świątobliwości. Od dziewięciu lat jest proboszczem w parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie w diecezji pelplińskiej. W Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego pełni funkcję konsultora i przewodniczącego Podkomisji ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego.

„Ksiądz Arkadiusz ma nie tylko zdolności organizacyjne, ale też wspaniały kontakt z ludźmi. Przy swojej bezpośredniości umie z ludźmi rozmawiać, życzliwie i szczerze. Dziękuję mu za te wszystkie dobre dzieła” – mówił cytowany w komunikacie biskup pelpliński Ryszard Kasyna podczas obchodzonego w 2017 roku jubileuszu 25-lecia kapłaństwa i 50. urodzin obecnego biskupa nominata.

Ks. Arkadiusz Okroj urodził się 27 maja 1967 roku w Kartuzach. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 roku. Przez pięć lat był wikariuszem w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Drzycimiu, a później w parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej. Następnie podjął studia z zakresu teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po ich ukończeniu pracował w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie jako ojciec duchowny i wykładowca. Opiekował się również wieloma wspólnotami i grupami kleryckimi. Od 2010 roku jest proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl