fot. youtube.com

Ks. abp S. Gądecki: apeluję o bezpieczną jazdę, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy

Apeluję o bezpieczną jazdę i o ostrożność w poruszaniu się, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, tak abyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili czegoś cennego – własnego zdrowia i życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Jak przypomniał przewodniczący KEP, „szybkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych, w którym to ogromne rzesze Polaków przemieszczają się, podążając na cmentarze”.

„Powstaje sytuacja dość niebezpieczna, tak dla pieszych jak i dla zmotoryzowanych. Chcę zaapelować serdecznie do wszystkich o bezpieczną jazdę i także o ostrożność w poruszaniu się, szczególnie w pobliżu cmentarzy, o to, ażebyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili również czegoś cennego, to znaczy własnego zdrowia i życia”- zaznaczył ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący KEP w ten sposób włączył się we wspólną akcję informacyjno-edukacyjną policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej „Nie zabijaj!”, której inauguracja odbyła się w piątek. Jak podkreślili organizatorzy, w ten sposób policjanci i duchowni chcą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Równolegle do akcji „Nie zabijaj” ruszyła akcja „Znicz”. W tym roku akcja potrwa do 2 listopada. W tym czasie na drogach będą się odbywać wzmożone patrole policji. Każdej doby polskie ulice będzie patrolować ok. 5 tys. policjantów.

 

PAP/RIRM

drukuj