fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Krwawe prześladowania chrześcijan w Syrii

Nie ustają krwawe prześladowania wyznawców Chrystusa w Syrii. W rękach dżihadystów jest około pięciuset chrześcijan porwanych z różnych miejscowości. Islamiści żądają od nich okupu lub przejścia na islam.

Droga krzyżowa syryjskich chrześcijan nie ma końca.

– Ciągle są atakowane nowe miejscowości chrześcijańskie na terenie Syrii. Poza tym w rękach islamistów jest bardzo dużo chrześcijańskich zakładników. Po ataku na chrześcijańskie wioski, szczególnie te leżące nad rzeką Habur w północno-wschodniej Syrii, porwano wielu chrześcijan i chrześcijanek. Co jakiś czas pokazywane są sceny egzekucji tych ludzi. Tydzień temu oglądałem egzekucję trzech mężczyzn – mówi profesor Michael Abdalla – mieszkający w Polsce Syryjczyk.

Terror dżihadystów wobec chrześcijan trwa od wieków.

– W tej chwili Daesh, czyli Państwo Islamskie – wykonuje to, co było zapisane w Koranie i to, co Mahomet i jego towarzysze robili w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, gdzie chrześcijanie nie mieli wyboru – nie jest to nowa sytuacja. Tak żyjemy od tysięcy lat na Bliskim Wschodzie, dlatego nasza populacja jest coraz mniejsza – dodał prof.  Michael Abdalla.

Także część wyznawców Chrystusa, którym udało się uciec z Bliskiego Wschodu, doświadcza prześladowań ze strony muzułmanów w obozach dla uchodźców na zachodzie Europy.

– Teraz w obozach w Niemczech, w Szwecji dochodzi do sytuacji, gdzie muzułmanie wprowadzają prawo szariatu, które jest niebezpieczne dla chrześcijan. W obozach w Europie chrześcijanom nie wolno przebywać w tych samych pomieszczeniach, w których przebywają muzułmanie. Nie wolno im wchodzić na stołówki, kiedy muzułmanie spożywają posiłki, nie wolno im wchodzić do ich sal modlitwy. Muszą omijać ich szerokim łukiem, a kobiety, które przyznają się do tego, że są chrześcijankami, często są wykorzystywane seksualnie – wylicza ksiądz Rafal Cyfka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kapłan ostrzega, że wielu przybyszów, którzy dotarli do Europy to wrogowie chrześcijaństwa. To osoby, które nienawidzą naszej cywilizacji i wyżywają się na chrześcijanach.


TV Trwam News/RIRM

drukuj