fot. pixabay.com

Konkurs na najciekawsze prace dyplomowe związane z historią ruchu narodowego i katolicyzmu społecznego w Polsce

Trwa 2. edycja konkursu na najciekawsze prace dyplomowe związane z historią ruchu narodowego i katolicyzmu społecznego w Polsce. Konkurs organizuje Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej. Prace można nadsyłać do 8 grudnia.

Konkurs na najciekawsze prace magisterskie i doktorskie związane z historią ruchu narodowego i katolicyzmu społecznego w Polsce skierowany jest do absolwentów historii, historii sztuki, politologii, teologii, filozofii czy socjologii.

Mogą w nim wziąć udział osoby, których prace dyplomowe zostały obronione w okresie od 15 października ubiegłego roku do 15 listopada tego roku.

Konkurs służy m.in. popularyzacji tematyki dziejów obozu narodowego i katolicyzmu społecznego w środowisku naukowym. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe – mówił dyr. Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, prof. Jan Żaryn.

– Dla najlepszej pracy magisterskiej jest przewidziana nagroda w wysokości 20 tysięcy złotych. Dla najlepszej pracy doktorskiej – 30 tysięcy złotych. Są także nagrody za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca. Eksperci, jurorzy mają możliwość dodatkowego wyróżnienia niektórych prac – podkreślił prof. Jan Żaryn.

Konkurs jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Jego regulamin jest dostępny na stronach internetowych resortu oraz Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. Nabór prac trwa do 8 grudnia. Wyniki konkursu poznamy 21 grudnia.

RIRM

drukuj