fot. flickr.com

Kolejny ciepły i deszczowy dzień zimy

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa będzie pod wpływem Wyżu Azorskiego, pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów znad Morza Norweskiego.

Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczała się zatoka niżowa z zokludowanym frontem atmosferycznym, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W Polsce, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie oraz w obszarach podgórskich i w górach również śniegu. W obszarach podgórskich Karpat i w górach opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam suma opadów do 15 mm oraz przyrost pokrywy śnieżnej, głównie w górach, o 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 st. C na południowym wschodzie, 5 st. C, 6 st. C w centrum, do 9 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach na wschodzie i w obszarach podgórskich do 60 km/h, na zachodzie do 70 km/h, nad morzem do 75 km/h, na zachodzie zachodni, na pozostałym obszarze południowy, skręcający stopniowo na zachodni. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj