fot. wikipedia

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia przeciwny wprowadzaniu do gdańskich szkół programu Zdrovve Love

Fundacja Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia z siedzibą w Gdańsku podziela stanowisko Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk w sprawie programu Zdrovve Love, skierowanego do młodzieży z gdańskich szkół.

Podkreśla, że wprowadzanie tego kontrowersyjnego programu jest bezzasadne w sytuacji, gdy w szkołach jest wychowanie do życia w rodzinie.

Fundacja, powołując się na badania, wskazuje też, że liczba ryzykownych zachowań seksualnych czy tzw. aborcji jest większa w krajach, które przyjęły permisywny model edukacji seksualnej, na jakim opera się Zdrovve Love.

Dlatego Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia opowiada się za rezygnacją z tego kontrowersyjnego programu – mówi jego przedstawiciel Ewa Kowalewska.

– Popieramy tych ludzi, którzy naprawdę bardzo mocno się zaangażowali, żeby przeciwdziałać temu programowi, Podkreślamy, że Prawo oświatowe zabrania takich spotkań z organizacją zewnętrzną bez zgody rady rodziców, a to się dzieje. Bardzo wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, czego uczone są ich dzieci. Krótko mówiąc: mamy przedmiot „wychowanie do życia w rodzinie”, jest to przedmiot bardzo dobrze zrównoważony, przynoszący od wielu lat bardzo dobre efekty. Chcielibyśmy, żeby ten przedmiot, który jest rodzajem odpowiedzialnej edukacji seksualnej, był nadal kontynuowany w naszych szkołach, a nie żeby przychodził ktoś z zewnątrz i tłumaczył w stylu genderowym sposób zachowania i zmieniał mentalność naszych dzieci  – podkreśla Ewa Kowalewska.      

Dziś po południu ma dojść do spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk z władzami miasta w sprawie programu Zdrovve Love. Działacze Stowarzyszenia apelują o jego wstrzymanie.

RIRM

drukuj