fot. pixabay.com

Kielce: Nie będzie aresztu dla 31-latka podejrzanego o próbę uprowadzenia dziecka

Dozór policyjny i zakaz opuszczenia kraju zastosował Sąd Rejonowy w Kielcach wobec 31-letniego kielczanina podejrzanego o próbę uprowadzenia dziecka. Prokuratura wnioskowała o trzymiesięczny areszt.

„Sąd Rejonowy uznał, że środki wolnościowe są wystarczające dla zabezpieczenia właściwego przebiegu postępowania przygotowawczego. Na podejrzanego nałożono dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju” – powiedział PAP Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach.

31-letni Michał K. jest podejrzany o próbę uprowadzenia dziecka i rozbój. Do zdarzenia miało dojść w czwartek 8 kwietnia na osiedlu Ślichowice. Śledczy ustalili, że mężczyzna miał dokonać rozboju na 22-latku – rzucić go na ziemię i zabrać mu telefon.

„Ponadto usiłował przy użyciu przemocy pozbawić wolności kolejnego, tym razem małoletniego pokrzywdzonego, poprzez umieszczenie go w bagażniku swojego samochodu” – informował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Tego samego dnia zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło na policję i po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego.

W niedzielę prokurator przedstawił Michałowi K. trzy zarzuty – rozboju, usiłowania pozbawienia wolności małoletniego oraz naruszenia nietykalności cielesnej kolejnego małoletniego.

„Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia” – dodał Daniel Prokopowicz.

Na razie nie wiadomo, czy prokuratura będzie odwoływać się od decyzji sądu. Mężczyźnie grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj