KEP: Pomóżmy Polakom z Donabsu!

Konferencja Episkopatu Polski zachęca do udziału w  akcji „Ratujmy Polaków Donbasu”. W ramach tej inicjatywy zbierana jest żywność oraz środki czystości, które trafią do naszych rodaków ze wschodniej Ukrainy.

Dary można przekazywać w wyznaczonych punktach w Warszawie, skąd w najbliższy poniedziałek wyruszy konwój z pomocą humanitarną na Ukrainę.

– Ta akcja jest gestem solidarności, dla tych Polaków, parafian, którzy pozostali na terenach objętych wojną. Straciliśmy wszystko: kościoły, nasze parafie.      Została nieliczna grupka tych ludzi, którzy teraz walczą o swoje życie. W związku z tym organizujemy konwój z pomocą żywnościową, ze środkami czystości, ze środkami higieny i zawieziemy tę pomoc dla najbardziej potrzebujących w Mariupolu i w Doniecku. Prosimy o gest solidarności i dołączenie do naszej akcji – mówi  Wiktoria Charczenko, koordynatorka projektu.

Najpotrzebniejsze produkty to kasze, makarony i konserwy oraz podstawowe leki. Organizatorem pomocy jest fundacja „Wolność i Demokracja”. Informacje o tym, gdzie można składać dary, znajdują się na stronie www.polacydonbasu.pl.

RIRM

drukuj