fot. PAP/EPA

Karnawał w Wenecji odbędzie się, ale nie będzie masowy

Tegoroczny karnawał w Wenecji odbędzie się, ale nie będzie to masowa impreza w zatłoczonych miejscach, lecz seria wydarzeń – zapowiedziały władze Wenecji. Zarząd miasta postanowił nie odwoływać karnawału, choć jego organizacja w formie sprzed pandemii nie jest możliwa.

Dwa lata temu wenecki karnawał, na którym bawiły się tysiące ludzi z wielu krajów, został raptownie przerwany, gdy pojawiły się pierwsze przypadki zakażeń koronawirusem na północy Włoch. Przed rokiem odbył się w wersji online. W tym roku powróci w realnym, ale odmienionym wymiarze i potrwa od 12 lutego do 1 marca.

„Na pewno karnawał w Wenecji odbędzie się, nie będzie masowy i pełen zgromadzeń, ale rozłożony na wiele spektakli i wydarzeń w różnych punktach miasta” – ogłosił burmistrz Luigi Brugnaro.

Jak dodał, „unikając mas ludzi, być może będziemy mieli karnawał na znacznie lepszym poziomie”.

Zapowiedź burmistrza zbiegła się w czasie z potwierdzoną przez ekspertów stabilizacją sytuacji epidemicznej we Włoszech i spadkiem liczby zakażeń po 12 tygodniach jej stałego wzrostu.

Już ogłoszono, że nie odbędzie się cieszący się zawsze największą popularnością Lot Anioła, czyli zjazd młodej wenecjanki na linie z dzwonnicy na placu Świętego Marka. Na ten spektakularny popis przychodziły zawsze tysiące ludzi.

Będą natomiast, jak zapowiedziano, skrupulatne kontrole, by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne jego uczestnikom imprez.

Władze miasta podkreślają, że już wcześniej udowodniły, że potrafią prowadzić skuteczne kontrole przestrzegania przepisów sanitarnych.

„To będzie karnawał w wersji soft” – podkreślają media.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl