fot. Justyna Strąg

Jesienna pogoda nad Polską

Jak informuje IMGW, północna Europa będzie zasięgu układów niskiego ciśnienia, z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Morzem Norweskim i Zatoką Fińską. Południowa połowa Europy będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Zatoki Fińskiej, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa.

W środę przeważać będzie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, które miejscami na wschodzie i centrum mogą przejściowo być o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie, lokalnie nad morzem oraz w kotlinach karpackich do 16 st. miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami zwłaszcza nad morzem oraz we wschodniej połowie kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, od zachodu kraju stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 7 st., 8 st. na północnym wschodzie oraz lokalnie w rejonach podgórskich do 9 st., 11 st. na przeważającym obszarze i 13 st. lokalnie na zachodnim wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem i w górach w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj