inowroclaw.pl

Inowrocław: prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie tzw. afery fakturowej w magistracie

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego w Iławie akt oskarżenia ws. tzw. afery fakturowej w Urzędzie Miasta Inowrocławia. Zostało nim objętych 17 osób. Śledczy nadal badają natomiast wątek przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Ryszarda Brejzę.

Tak zwana afera fakturowa dotyczy wyłudzania pieniędzy z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia za pomocą lewych faktur w latach 2015-2017. Zarzuty w śledztwie prowadzonym w Gdańsku do tej pory usłyszało 18 osób, a łączna kwota szkody wyrządzonej Urzędowi Miasta Inowrocław oraz Centrum Kultury i Sportu Ziemowit w Kruszwicy przekracza 300 tys. złotych. Główną podejrzaną jest Agnieszka Ch., była naczelnik Wydziału Kultury.

Prezydentem Inowrocławia jest Ryszard Brejza, ojciec senatora KO, Krzysztofa Brejzy.

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk, powiedziała, że gdańska prokuratura skierowała 31 stycznia akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Iławie i zostało nim objętych 17 osób. Finalizuje on śledztwo w tzw. wątku fakturowym afery.

„Chodzi o przedsiębiorców i funkcjonariuszy publicznych – pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia” – wskazała prokurator Grażyna Wawryniuk.

Dodała, że w pozostałym zakresie – w tym wątku dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez prezydenta miasta Inowrocław – śledztwo pozostaje w toku.

„Są realizowane kolejne czynności dowodowe” – podsumowała.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl